Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

newsAktuality

přehledně, stručně a co by vás mohlo zajímat

přečtěte si o novinkách v nabídce kurzů či produktů,
o akčních slevách na semináře a další zajímavé informace.

Už je to tady. Představujeme nový projekt, který reaguje nejen na nová pravidla GDPR,a le zejména na kybernetické hrozby okolo nás. 

 Tým Skills

Připravujeme pro Vás sérii tipů a triků, jak v současné roztěkané době zvýšit svou schopnost soustředění se. Trénink dělá mistra, proto trénujte s námi. Sledujte naše aktuality a facebook.

Tým SKILLS

 

Inspirací pro tento příspěvek mi bylo pročítání si klasického kanonického díla japonské kultury, morálního kodexu pro začínající válečníky od Tairy Šigesukeho, Bušidó – Cesta samuraje. Na první pohled se může zdát, že cca 300 let stará učebnice pro ozbrojené hrdlořezy slouží pouze jako historické svědectví. Nicméně jsem učinil jednoduchý experiment a nahradil klíčová slova z předmluvy soudobými ekvivalenty tak, aby text odpovídal jakémusi pomyslnému kodexu pro začínající obchodníky.

Celý článek zde

V roce 2015 rozšiřujeme spolupráci s partnerskou společností POZITIV s.r.o. Společnost se zaměřuje na přímé přenosy zejména na Internetu, video a filmovou produkci stejně jako i na YouTube obsah. V rámci spolupráce SKILLS a POZITIV chystáme společně nové výukové formáty. POZITIV se pro rok 2015 stal klíčovým partnerem Asociace profesionálních obchodníků (www.apoeu.cz), jejímž je Václav Šlapák (SKILLS) prezidentem. Aktivity společnosti POZITIV tedy budou směřovat i směrem k APO.

Záznam ze dne 17.1.2014 najdete na skills YT kanálu, nebo na stránkách www.osobnimarketing.cz

Život je změna a i my jsme jednu provedli. Od 1.8.2017 nás najdete na níže uvedené adrese. Těšíme se na setkání v nových prostorách.  

 Tým Skills

Nemůžete najít práci? I přestože máte dostatečné vzdělání, léta praxe a výborné reference? Už jste poslali svůj životopis do desítek společností, ale ještě vám nikdo neodpověděl? Problém může být velmi prostý. Možná jste „jen“ udělali pravopisnou chybu. A touto chybou jste personalistovi poskytli velmi účinný nástroj, jak rychle zredukovat počet kandidátů.

Internet se doslova hemží různými články na téma „jak napsat životopis“, ale drtivá většina z nich se zabývá především obsahem. A proto bych se já ráda zabývala formou – dnes například tím, jak se vyvarovat chyb. Mám pro vás několik tipů: 

Celý článek zde

Ve středu 20. května se ve Slovanském domě v Praze konala jedna z největších akcí roku ze sféry personalistiky - konference „Síla HR aneb Čtyři stupně k úspěchu!“. Organizátorem této konference byla organizace People Management Forum. Jsem skutečně rád, že jsem se této nevšední události mohl osobně zúčastnit.

Celý článek zde

Kurz pro veřejnost na téma SEBEŘÍZENÍ aneb MÍT ČAS NA VELKÉ (A PODSTATNÉ) VĚCI, v termínu 6.-7.11.2014.

Přihlašujte se zde.

Leták ke stažení zde.

Sledujte již brzy video záznam interaktivní přednášky k tématu osobního brandingu a marketingu -  na youtube kanálu. 

Do nového roku s novým kurzem pro veřejnost (firemní kurzy probíhají již od 2015) na téma Smart email communication.

Zaměřte se na řízení své mailové pošty a na plnění cílů, uplatnit Paretovo pravidlo můžeme i zde.
Etiketa pro emailovou komunikaci je v dnešní době nezbytnou dovedností.  

Chcete-li vědět více, kontaktujte nás na zde.

Tým SKILLS

 

30. září 2015 skončil projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2, do kterého se zapojilo více než čtyři a půl tisíce firem včetně naší společnosti Skills. Cílem projektu bylo poskytnutí stáží, díky kterým si účastníci prohloubí kvalifikaci a získají potřebnou praxi, čímž si zvýší svou budoucí zaměstnatelnost na trhu práce. Součástí realizovaných stáží bylo i zvyšování kvality tohoto nástroje formou individuálního poradenství, školení mentorů či stáže pedagogických pracovníků. Zúčastnit se projektu mohli nejen nezaměstnaní lidé, rodiče po mateřské dovolené, lidé před důchodem, ale dokonce i zaměstnaní lidé, kteří chtěli získat zkušenosti z jiných firem.

„Nejen díky pedagogickým stážím byl projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2 velmi úspěšný. Celkově bylo realizováno 1 259 stáží, přičemž více než 90 % stážistů získalo úspěšným absolvováním stáže potřebnou praxi a prohloubilo své vzdělání,“ uvedl ředitel Fondu dalšího vzdělávání Miroslav Procházka.

O úspěšnosti projektu můžeme mluvit v každém případě. Další údaj ze statistiky hovoří totiž také o tom, že v jedné čtvrtině případů stáž skončila nabídkou zaměstnaneckého poměru a uzavřením pracovní smlouvy.

V závěru tohoto projektu proběhla 8. září mezinárodní odborná konference s názvem „STÁŽE V ČESKÉ REPUBLICE A V ZAHRANIČÍ“, kde byly představeny výsledky evaluace projektu, prezentovány a diskutovány možnosti systémového řešení a efektivní veřejné podpory stáží v České republice. Konference se zúčastnilo přes 80 odborníků, mezi nimiž byli i zahraniční experti, kteří uvedli příklady úspěšných projektů z okolních států.

Více informací z konference naleznete v tiskové zprávě uveřejněné zde.

Tento projekt sice skončil, ale možnost zúčastnit se některé stáže zůstává i nadále. Více informací o stážích naleznete v Národním katalogu stáží, který slouží pro setkávání zájemců o stáž a zaměstnavatelů, kteří chtějí stáž poskytnout. Katalog naleznete na webu www.narodnikatalogstazi.cz.

 

 

 

 

Demografové ve svých analýzách operují jedním důležitým údajem, který nazývají úhrnná míra plodnosti. Poukazují tak na schopnost společnosti reprodukovat se takříkajíc z vlastních zdrojů. Tato míra uvádí průměrný počet dětí, které mají ženy v reprodukčním věku. Sledované hodnoty těchto měr totiž signalizují budoucí nerovnováhy v různých systémech, např. do škol přichází méně dětí, než na jaké množství byly budovány, snižuje se podíl ekonomicky aktivních lidí v produktivním věku, kteří přispívají do důchodového systému apod.

Celý článek zde

Napsali o nás.. Celý článek k přečtení zde.

Pro budoucí absolventy jsme připravili seminář s názvem Osobní marketing pro absolventy.

Věnujte užitečný dárek dceři, synovi anebo vnučce a vnukovi.
Zvyšte jejich šanci získat práci a uplatnění. 

Dárkové vouchery můžete objednat zde.

web voucher poukaz

Doba je značně hektická. Snažíme si ji usnadnit čím dál více a bojujeme o každou chvilku, kterou získáme a které chceme říkat a hlavně ji prožít jako „kvalitní čas“. Vymysleli jsme a vymýšlíme další a další nástroje, které nám toto umožní. Jedním z těchto urychlovačů a zvyšovačů výkonu je také emailová komunikace.

Pokud jste si mírně, či více povzdechli, asi tušíte, kam míříme. Řeč bude jednak o tom, co nám dává, ale také, co bere.
Sledujte náš nový cyklus příspěvků například na také téma: Čím více emailů, tím vyšší důležitost. 

 

Přečtěte si zajímavý článek k zamyšlení s názvem "Krize hodnot, jasnost cen" od Tomáše Sedláčka.

Celý článek zde

Nedávno jsem viděl britsko-americký snímek Kód Enigmy, nominovaný na Oscara za nejlepší film roku. Popisuje příběh Alana Turinga, matematika a kryptoanalytika, který se významným dílem zasloužil o dekódování nacistického šifrovacího stroje Enigma, což zcela jistě přispělo k dřívějšímu ukončení 2. světové války a záchraně tisíců lidských životů.

Celý článek zde

Přidali jsme nová videa, sledujte nás i nadále.

Dnes, 11. prosince 2013 byly spuštěny avizované nové webové stránky.

Práce a úpravy nicméně stále probíhají.
Nenajdete-li, co hledáte, napište nám, vaše dotazy a upozornění jsou vítány.

Dovolujeme si Vám popřát klidné a příjemné vánoční svátky, hodně splnitelných plánů a vizí do dalšího roku a zejména chuť a vůli k dalšímu Vašemu osobnímu rozvoji.

Tým SKILLS

Jana, Václav, Vašek, Martina, Honza a další

Slyšeli jste někdy o Jessice Coxové? Jedná se o 32letou Američanku filipínského původu. Jako dítě studovala tanec ve svém domovském městě Sierra Vista v Arizoně, později se začala věnovat korejskému bojovému umění Taekwondu a již ve 14 letech získala svůj první černý pásek. Po střední škole nastoupila na Arizonskou univerzitu a promovala v oboru psychologie. Jedná se o aktivní potápěčku, řidičku auta a ve volném čase rovněž hraje na klavír. V roce 2011 se jí po tříletém výcviku splnil sen, stala se pilotkou letadla.

Celý článek zde

K novým obchodním partnerům Skills od letošního roku patří společnost BISNODE. Bisnode je evropským lídrem v poskytování ekonomických informací o společnostech a podnikatelích. K prestižním produktům skupiny Bisnode patří například databáze všech firem a institucí ČR a SR s názvem Albertina. Společnost BISNODE nabízí i další produkty jako je modulární systém Gnosus, který slouží na prověřování podnikatelských subjektů a pro zjišťování informací o vazbách mezi subjekty.

Děti ze státní Montessori devítiletky díky Skills a dalším 93 investorům již našly prostředky na rodilého učitele angličtiny. Na tento projekt se vybralo více jak 200 tisíc korun. Děkujeme všem, kteří přispěli.

Celý článek zde

Ve spolupráci s APO, o.s. a významným zákazníkem SKILLS připravujeme ZLATÉ NAROZENINY v prostorách České mincovny. Sledujte přímý video streaming na skills youtube kanálu.

Další z inspirativních dopoledních setkání se uskuteční již tento týden, 22.září 16. 
Lektor Václav Šlapák a tvůrce aplikace BrandCloud Karel Drašnar promluví na téma Jak získat zájem kolegů o interní spolupráci. 

V případě zájmu o účast kontaktujte Jana Strnada na jan.strnad@brandcloud.pro, nebo Martinu Humpolíkovou na martina.humpolikova@skills.cz.

Těšíme se na setkání.

Tým SKILLS

 

Vykročte vyniknout a zahajte nový školní rok a poprázdninovou pracovní sezónu s novou energií.
Více o letní akci zde.

 

 

 

Když se podíváme na poslední čísla Českého statistického úřadu, zjistíme, že již více než sedm a půl milionu obyvatel ČR je připojeno k internetu. Při podrobnějším zkoumání můžeme učinit závěr, že podskupina ekonomicky aktivních obyvatel je online v podstatě celá. Je proto otázkou, proč stále tolik Čechů podceňuje svůj virtuální obraz.

Celý článek zde

Přečtěte si více o novém semináři Osobní marketing na webových stránkách 
www.osobnimarketing.cz.

foto PMF

 

 

Přečtěte si na blogu lektora Václava Šlapáka o důvodech vzniku semináře OSOBNÍ MARKETING.

Podle posledních údajů v současnosti vesele narůstá počet volných pracovních míst a na nejnižší úrovni za poslední léta je i míra nezaměstnanosti. Na trhu již několik měsíců probíhá vlna oživení, jejíž součástí je i zvýšená potřeba organizací po nalezení vhodných lidí na volné pozice. Náboráři se nezastaví, výběrová řízení běží na plné obrátky a množství zbytečného času narůstá. Proč?

Celý článek zde

Osobní značka má vliv na vaši kariéru a profesní rozvoj. Budujte si ji s Václavem Šlapákem na jednom z našich letních kurzů!

Více informací a možnost přihlášení naleznete v kalendáři akcí na stránkách 
www.osobnimarketing.cz.

 

 

Představujeme Vám novou sekci na našich stránkách s názvem „Kavárna“. O co se vlastně jedná?

Celý článek zde

Proč osobní značky podporují firemní brand?

Celý článek zde