Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

Doba je značně hektická. Snažíme si ji usnadnit čím dál více a bojujeme o každou chvilku, kterou získáme a které chceme říkat a hlavně ji prožít jako „kvalitní čas“. Vymysleli jsme a vymýšlíme další a další nástroje, které nám toto umožní. Jednou z těchto urychlovačů a zvyšovačů výkonu je také emailová komunikace. Pokud jste si mírně, či více povzdechli, asi tušíte, kam míříme. Řeč bude jednak o tom, co nám dává, ale také, co bere.

Abychom naše úvahy nerozprostřeli příliš do šířky, zaměříme se tentokrát na emailovou vnitrofiremní (interní) komunikaci.

Running sneakers | New Air Jordan 1 High OG OSB DIAN Orangecolored Chill White CD0463-401 – Ietp

Urychluje interní komunikaci

Ano i ne. Předání naší zprávy (ve formě emailu) je rychlejší. Dávno již neobíhají interní papírové oběžníky, nyní obíhají data... a ta jsou mnohem rychlejší.Z bodu A do bodu B jim to trvá pár vteřin, někdy možná minut. Napíšeme email, odešleme, nebo rozešleme a je splněno. V to tedy doufáme a tak si celou věc rádi představujeme. Nicméně rychlost je zde klíčovým faktorem.  Zprávy jdou k adresátovi nejen od nás, ale i od dalších kolegů, podřízených, nadřízených, známých či neznámých pisatelů. Našemu adresátovi tedy, pod záplavou dalších zpráv, nezbývá nic jiného, než tuto zprávu opět rychle zpracovat. Tedy „přečíst“ nebo spíše proskenovat, smazat, nebo ignorovat.

Rozhodnutí, co s tím, trvá většinou jen pár vteřin. Výhodou je, jsme-li nadřízení adresáta. Tímto se zvyšuje naše šance, že email bude alespoň skenován.  Využijeme-li předmět zprávy pro jasné klíčové sdělení, další bod pro nás.

Co máme vlastně na mysli, když říkáme, že ne vždy urychluje naši interní komunikaci?Například to, že email neobsahuje klíčové informace, které si musíme dodatečně vyžádat. Na náš neúplný hromadný email se případně ozve část „nedůvtipných“, další část se jde dotazovat osobně a čas běží.  Odpovězte každému na upřesňující dotaz a máte zábavu na minimálně jedno dopoledne. A nejen vy.

Příště pokračování na téma „To přece umí každý“.